SDH Štěnovice

_______________________________

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Výjezdy 2005 8. Požár chaty

8. Požár chaty

Email Tisk PDF

Datum: 18.srpna 2005

Typ a popis události: Požár staré chatky - asistence profesionální jednotce ze Slovan při likvidaci požáru, rozebírání konstrukce

Místo zásahu: Losiná

Vyhlášení poplachu: 18:06

Výjezd: 18:18

Návrat: 18:50

Technika: CAS 25 (1+2), DA 31 (1+6)

Další jednotky IZS: HZS PK ÚO Plzeň - stanice Slovany, JSDHO Losiná

"K původně ohlášenému požáru chaty u obce Losiná vyjížděli po osmnácté hodině profesionální hasiči ze stanice Slovany a dobrovolní hasiči ze Štěnovic a Losiné. Z chaty se nakonec vyklubala dřevěná kolna, která byla asi 20 metrů od chaty, byla celá v plamenech a měla zhroucenou konstrukci. V nedaleké garáži vedle chaty pak hořel dřevěný stolek, který hasiči uhasili jedním ,,C" proudem vody. K uhašení kolny byly použity dva ,,C" proudy vody. Hasiči museli rovněž rozebrat zbytek její konstrukce, aby mohli dohasit ohniska požáru. Majitelka neuplatnila žádnou škodu. Příčina požáru se šetří. Jelikož se jednalo o dvě ohniska požáru od sebe vzdálená, není vyloučen úmysl."