SDH Štěnovice

_______________________________

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Výjezdy 2005 6. Požár NA

6. Požár NA

Email Tisk PDF

Datum: 14.července 2005

Typ a popis události: Likvidace požáru nákladního automobilu Scania

Místo zásahu: Štěnovice - silnice č.180, cca 200 metrů od kruhového objezdu - směr Rozvadov

Vyhlášení poplachu: 15:17

Výjezd: 15:20

Návrat: 20:50

Technika: CAS 25 (1+3), DA 31 (1+6)

Další jednotky IZS: HZS PK ÚO PLzeň - stanice Slovany a Pobřežní (AV 30)

"K požáru nákladního automobilu SCANIA s vlekem naloženým dřívím za kruhovým objezdem u Štěnovic, ve směru na Dobřany, vyjížděli po sedmnácté hodině profesionální hasiči ze stanic Pobřežní a Slovany a dobrovolní hasiči ze Štěnovic. Ještě před jejich příjezdem se požár kabiny snažil uhasit řidič vozidla. Hasiči požár kabiny lokalizovali po několika minutách a zlikvidovali asi po třech hodinách. Kromě hašení likvidovali pomocí sorbentu 20 metrů dlouhou olejovou skvrnu. Provoz na komunikaci v místě byl veden pouze v jednom pruhu. Aby vrak vozidla nepřekážel na silnici, byl povolán autojeřáb ze stanice Košutka, který ho odtáhl mimo vozovku. Po odtažení vozidla hasiči sorbentem zasypali skvrnu pod vozidlem a uklidili vozovku. Přímá škoda byla předběžně vyčíslena na 1.200 tisíc korun. Příčinou byla technická závada, která způsobila únik hydraulického oleje na horký motor a výfukové potrubí."